O nás

S úctou k historii rodného domu jazzového génia Karla Krautgartnera jsme se rozhodli restauraci Burgerland přeměnit na JAZZ ART RESTAURANT. Na změnách právě pracujeme. Co zůstane, je skvělé menu včetně burgerů a hot dogů značky BURGERLAND. Přijďte ochutnat nejen ty nejlepší burgery na Moravě!

Restauraci najdete v úplném centru Mikulova - na adrese Náměstí 26. V domě, kde žil slavný jazzový muzikant Karel Krautgartner. Součástí prostoru zůstává i stálá expozice mapující život Karla Krautgartnera, jehož pamětní desku najdete na fasádě domu. 

 

Kde nás najdete? 

Restauraci najdete v úplném centru Mikulova  na adrese Náměstí 25/26. V domě, kde žil slavný jazzový muzikant Karel Krautgartner. Součástí prostoru zůstává i stálá expozice mapující život Karla Krautgartnera. Jako jediný rodák z Mikulova je zapsaný do prestižní edice nakladatelství The Marguis Who is Who v Chicagu, které registruje životopisná data mimořádných osobnosti z celého světa! Kdo ví, třeba miloval kromě jazzu i poctivé burgery! 

 

Kdo byl Karel Krautgartner?

Karel Krautgartner (19221982) byl jazzový genius, který měl být zapomenut. Byl to neuvěřitelně talentovaný saxofonista, skladatel jazzové hudby a dirigent světového formátu. V 60. letech patřil k naprosté hudební elitě Československa, nahrával s tehdejšími hvězdami, skládal filmovou hudbu, byl zakladatelem a hybnou silou legendárního Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Jména většiny jeho spolupracovníků patří k těm, která znají i běžní lidé.

Proč ne to Krautgartnerovo? V roce 1968 Karel Krautgartner se svojí partnerkou Ellen Tanasco emigroval do Vídně. Díky svému renomé se brzy vypracoval na dirigenta jazzového orchestru rozhlasové stanice ÖRF. V roce 1971 přesídlil do Kolína nad Rýnem, kde v roce 1982 v pouhých 60 letech zemřel. Jako emigranta se jejroná země pokusila vymazat z dějin československého jazzu. Většina nahrávek jeho orchestru byla zničena, dochoval se jen zlomek. I proto vznikla v domě, kde sídlí naše restaurace, Krautgartnerova expozice – na připomínku skvělého hudebníka, který si nezasloužil být zapomenut.

 

  

Jak to u nás vypadá? 

 

 

Otevřeno máme každý den od 11.00-22.00.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Zpět do obchodu